top of page
Boya Lekeli Resim Fırçaları

Neden ARTScieNC

"21.Yüzyıl Tasarımında Sanat & Bilim (21st Century’s Design  ARTscieNCE) 
TÜBİTAK 4005 – Bilim ve Toplum - Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı 
12-19 KASIM 2022"

01.

Sanat, doğa ve toplum içerisindeki bilinmezliği etkili biçimde gözler önüne serer. En önemlisi dogmatik bilgilerin dışında, içeriğin özgün biçime dönüşmesini sağlar.​​

02.

Üstün/özel yeteneklilerin eğitiminde nadide ve önemli destek eğitim kurumları olan Bilim ve Sanat Merkezlerinde  sanat yoluyla eğitim anlayışı çok önemli ve yenidir.​

03.

Bir çok ülkede yeni  uygulanan fakat ülkemizde hiç uygulanmamış sanat yoluyla 21.yüzyıl becerilerin öğretmen eğitimi mesleki deneyimlerini desteklemek açısından yenilikçidir.

04.

Çağımızın bilimsel ve teknolojik gelişmelerini alanına entegre eden ve rol model olabilecek "disiplinler üstü bilim insanı, akademisyen ve sanatçı" uzman ve eğitmenler ArtScience projesinde yer alacaktır. Yeni Eğitmen modelini ortaya koyması adına bu proje özgün ve yenilikçidir.

05.

21.Yüzyıl Tasarımında Sanat & Bilim (ARTscieNCE 21st Century’s Design) projesi; Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenlerinin 21.yüzyıl becerileri eğitimde, sanatın ve sanatın etkileşimde olduğu diğer alanlarda, yenilikçi ve yaratıcı bakış açısıyla tasarlanmış etkileşimli eğitimler içermesi adına önemlidir.

  

Dr. Öğr. Üyesi Hüda SAYIN YÜCEL

Proje Yürütücüsü

Kırıkkale Üniversitesi

Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü, Öğretim Üyesi

bottom of page